Blog BalkanFresh

Recent Posts

 • 4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include

  4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include

  4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include
 • What You Need To Know About Making Russian Salad

  What You Need To Know About Making Russian Salad

  What You Need To Know About Making Russian Salad
 • 4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try

  4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try

  4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try
Rostiçeri të shkëlqyera të festave ballkanike për shoqërim

Rostiçeri të shkëlqyera të festave ballkanike për shoqërim

 • 29 May, 2023
 • Posted By : BalkanFresh

Vera po afron dhe sa më mirë t'i kaloni ato netë të gjata sesa me miqtë dhe ushqimet me ushqime duke shijuar erën e ngrohtë të verës? I hodhëm një sy ushqimeve më të mira ballkanike nga dyqani ynë i Evropës Lindore në Nju Jork. Ne do të prezantojmë ushqimet më të mira që janë të shijshme dhe të lehta për t'u ngrënë ose për t'u mbajtur në qilarin tuaj!

Kutia e Snack Abonimit Surprise

Nëse dëshironi të shijoni shijen e ushqimeve të ndryshme ballkanike me një lëvizje, kutia jonë e ushqimit me abonim surprizë është opsioni ideal. Nëse abonoheni në kutinë tonë të ushqimit , çdo muaj do të merrni ushqime të reja nga i gjithë Ballkani. Kjo kuti rostiçeri është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rreth kulturës ballkanike. Plus, do të kurseni para në krahasim me blerjen e ushqimeve individuale.

Një listë e ushqimeve të zakonshme të partive ballkanike dhe qilareve

Fara luledielli

Këto fara luledielli jo vetëm që ofrojnë ushqim, por shërbejnë edhe si një trajtim i dallueshëm dhe i kënaqshëm. Për më tepër, ato ofrojnë një mundësi të shkëlqyer për t'u lidhur dhe lidhur me miqtë dhe familjen. Në BalkanFresh, ne ofrojmë një sërë farash luledielli nga ato të pakripura dhe të kripura deri te ato të pjekura!

Për më tepër, ne e kuptojmë rëndësinë e cilësisë dhe freskisë. Ne i marrim farat e lulediellit nga furnitorë të besuar, të cilët u japin përparësi përbërësve premium dhe praktikave të qëndrueshme. Së bashku me miqtë dhe familjen, ndani një rostiçeri të shijshme dhe ushqyese dhe krijoni tradita të reja.

Smoki

Ju e bëni këtë rostiçeri Smoki nga kikirikë të pjekur, kripë dhe vaj vegjetal, dhe është një trajtim i këndshëm që mund ta shijoni me miqtë dhe familjen dhe ndërmjet vakteve. Për më tepër, Smoki është miqësor për fëmijët pasi është i butë, si dhe i pasur me fibra dhe proteina. Ata janë një shtesë ideale për çajin turk, duke ju lejuar të shijoni një ekuilibër të përsosur të shijeve të ëmbla dhe të kripura. Ne ofrojmë gjithashtu Smoki të mbuluar me çokollatë në përzgjedhjen tonë që kënaq shqisat tuaja me veshjen e tij krokante me çokollatë.

Shkopinj gjevrek

Shkopinj gjevrek të kripur janë ëmbëlsira perfekte për t'i pasur në qilar dhe gati për mysafirët. Ato janë veçanërisht të shijshme dhe të përshtatshme kur dëshironi një rostiçeri të shpejtë dhe pa rrëmujë që do t'ju mbushë.

Një kombinim perfekt i ëmbëlsisë dhe kripës i bën këto shkopinj gjevrek të parezistueshëm. Për diçka shtesë, kombinoni ato me djathë të shkrirë ose krem ​​çokollate. Ata gjithashtu punojnë mirë vetë. Përveç shkopinjve gjevrek të kripur, mund të gjeni edhe shkopinj gjevrek të mbushur me kikirikë!

briosh 7 ditë

Kroasantët tanë 7Days janë të njohur për cilësinë e tyre të jashtëzakonshme dhe shijen e parezistueshme. Shtresat e lëmuara të pastë delikate, me gjalpë zbulohen me çdo kafshatë.

Mund t'i porositni online nëse nuk jeni në Ballkan dhe t'i merrni me shije çokollate dhe vanilje. Për më tepër, faqja ofron një bollëk ushqimesh të tjera ballkanike, që është një burim fantastik për entuziastët e ushqimit ballkanik.

Munchmallow

Mendoni marshmallows të mbuluara me çokollatë . Kjo është ajo që është kjo rostiçeri e ëmbël – kombinon butësinë e marshmallows me pasurinë e çokollatës. Mund të zgjidhni t'i shijoni vetë, t'i shtoni në një filxhan të nxehtë me kakao ose t'i përfshini si një majë për akulloret. Për më tepër, mundësitë për të përdorur dhe ndarë këto ëmbëlsira të buta janë të pafundme.Lini një koment