Blog BalkanFresh

Recent Posts

 • 4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include

  4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include

  4 Foods That Any Balkan Gathering Should Include
 • What You Need To Know About Making Russian Salad

  What You Need To Know About Making Russian Salad

  What You Need To Know About Making Russian Salad
 • 4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try

  4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try

  4 Traditional Balkan Rice Dishes You Need To Try
Pije freskuese pranverore nga Ballkani

Pije freskuese pranverore nga Ballkani

 • 06 Apr, 2023
 • Posted By : Eriol

Moti i ngrohtë është këtu dhe asgjë nuk shkon më mirë sesa të pini një pije freskuese në një ditë pranvere. Sot do të kalojmë në zgjedhjet tona më të mira dhe do t'ju prezantojmë pijet e preferuara ballkanike për t'i provuar.

Gazrat e gazuara

Pijet e gazuara janë një zgjedhje popullore e pijeve, veçanërisht gjatë ditëve të ngrohta. Ju bën të ndiheni mirë, të lehtë dhe thjesht ka shije të mrekullueshme.

Fanta

Fanta është një pije e njohur dhe shumë e dashur në Ballkan. Sidomos në mesin e fëmijëve. Nëse jeni rritur ose keni vizituar Ballkanin, me siguri do të shihni fëmijë që vrapojnë me një kuti fantastike në duar.

Këto pije vijnë në shije të ndryshme. Shijet e Fanta-s kanë një shije të ëmbël dhe frutash me një goditje të gazuar. Përveç kësaj, ju keni fanta tropical, fanta portokalli, fanta shokata dhe fanta rrush çmenduri. Të gjitha këto mund t'i merrni në internet .

Sode me limon Freedea

Është pikërisht ajo që sugjeron emri i saj - limonadë e gazuar! Ka shije të freskët, të ëmbël dhe të shijshme. Menjëherë do t'ju bëjë të ndiheni të relaksuar dhe të rifreskuar. Një nga gjërat më të mira të kësaj pije limoni është se është pa kafeinë. Si një bonus shtesë, mund ta përdorni edhe si bazë kokteji. Një pije me shumë qëllime - na pëlqen ta shohim atë.

Përzierje e ngrirjes

Freez Mix është një tjetër pije e gazuar me bazë frutash, që përfshin shije të ndryshme frutash . Kjo pije është bërë gjithashtu me sheqer shumë të ulët dhe përmbajtje zero yndyre. Për më tepër, ai përmban paketim të sigurt, me një kapak shishe hermetike që hapet gjithashtu lehtë. Çdo shije qoftë mollë dhe rrush, pjeshkë dhe mango, kivi dhe lime, apo luleshtrydhe, do të sigurojë freskim të menjëhershëm.

Lëngjet

pije tropikale fanta ballkanike

Të kesh lëngun tënd të preferuar në një ditë me diell ndërsa përballesh me diellin është një ndjenjë e mrekullueshme. Shikoni këto lëngje të shijshme dhe të shëndetshme ballkanike!

Lëng shege Tamek

Ky lëng përfshin shegë të saposhtrydhura. Pirja e tij do t'ju lërë me një aromë të ëmbël dhe të ëmbël. Plus, ai përfshin përfitime të shumta shëndetësore. Përveçse ta pini vetë lëngun e shegës Tamek , mund ta përdorni edhe si bazë për smoothie, ta përzieni me ujë të gazuar dhe më shumë!

Nektar Superior i Pjeshkës Fruktal

Siç sugjeron emri, është me të vërtetë një lëng nektari pjeshke superiore. Ky nektar superior pjeshke është bërë nga lëngje frutash dhe nektarë të njohur për shijet e tyre të shkëlqyera dhe unike. Janë sa freskuese aq edhe aromatike. Fëmijët dhe të rriturit do ta pëlqejnë këtë pije të shijshme pavarësisht nëse shërbehet e ftohtë apo e ftohtë!

Bravo Mollë e Gjelbër

Nuk ka asgjë më të modës se kjo pije Bravo Green Apple . Ka një ngjyrë të ndritshme, të gjallë dhe një aromë të fortë! Përveç kësaj, është një pije jo e gazuar që është e aromatizuar intensivisht me mollë jeshile.

Lini një koment